Адвокатське об'єднання «Алтамі»

Чому варто звернутися саме до нас

Українські платники податків, які володіють бізнесом за кордоном, з 2022 року мають про це повідомляти податкові органи України, подавати щороку відповідну звітність та сплачувати податки до бюджету нашої держави. При цьому КІК-звітність – набагато складніший вид звітності, ніж, наприклад, податкова декларація. Збір та обробка необхідної інформації та документів може тривати кілька тижнів. А за порушення законодавством передбачені чималі штрафи.

Адвокатське об’єднання «Алтамі» пропонує комплексну допомогу у вирішенні питань юридичного супроводу КІК: від консультацій щодо можливостей уникнення статусу контролера до підготовки повного пакету документації для подання до контролюючих органів України. Маючи багаторічний досвід супроводу міжнародного бізнесу, для нас не є надто складним завданням, як складання звітності відповідно до вимог МСФЗ (International Financial Reporting Standards), так і підбір нестандартних рішень для нерезидентних підприємств.

Адвокатське об'єднання «Алтамі»

Переваги нашої компанії

Допомога у виборі юрисдикції

Підкажемо, яку краще вибрати країну, яка б ідеально підходила саме під вашу бізнес-модель

Регулярно на зв'язку

Зв'язатися з нами можна у будь-який час доби без вихідних

Забезпечення повної анонімності

Ми гарантуємо, що ваші дані не опиняться у руках третіх осіб

Комплексність

Надаємо всі необхідні юридичні та бухгалтерські послуги

Адвокатське об'єднання «Алтамі» Адвокатське об'єднання «Алтамі» Адвокатське об'єднання «Алтамі» Адвокатське об'єднання «Алтамі»
Адвокатське об'єднання «Алтамі» Адвокатське об'єднання «Алтамі» Адвокатське об'єднання «Алтамі» Адвокатське об'єднання «Алтамі»

Поняття «контрольована іноземна компанія»

Слідуючи шляхом імплементації глобальної програми анти-BEPS (Base Erosion and Profit Shifting), наша держава неминуче підійшла до запровадження звітів по КІК – контрольованих іноземних компаніях. Відповідні регламенти, закріплені законом №466-IX, ухваленим 16 січня 2020-го, передбачають внесення доповнень та поправок до Податкового кодексу (додавання статті 39-2), та почали діяти 1 січня 2022-го.

Важливо! Виходячи зі змісту закону №466-IX, контрольована іноземна компанія є суб’єктом господарювання з реєстрацією в зарубіжній державі у статусі юрособи/ без нього, який контролюється/ управляється українським резидентом (підприємством/ приватною особою).

***Примітка: Під організаційними формами, що не мають статусу юрособи, маються на увазі: а) партнерства (включно – англійські та шотландські); б) фонди; в) трасти; г) інші організації, створення та діяльність яких регламентується правочином та законодавством зарубіжної держави.

До відома! За загальноприйнятим визначенням, контрольована іноземна компанія – це юрособа, яка здійснює свою діяльність в одній країні (офшорі), але належить або контролюється податковими резидентами іншої держави. Найчастіше подібні підприємства створюються в юрисдикціях із мінімальними податками – так званих «податкових гаванях (притулках)». Існують Чорні списки податкових притулків (tax haven blacklists), потрапляючи в які країна втрачає можливості для повноцінної зовнішньоекономічної діяльності та проведення міжнародних фінансових операцій.

Хто має подавати КІК звітність

Законодавство нашої країни свідчить, що подання звітності КІК входить до обов’язків контролюючих осіб-резидентів України, які володіють достатньою часткою в іноземній компанії.

Як показує досвід, звіти необхідно подавати практично по кожному офшорному підприємству незалежно від його статусу.

У тому числі надавати звіт з КІК слід таким компаніям:

Тобто кожен резидент України, який контролює іноземне підприємство, має подавати щорічну звітність, незалежно від активності та прибутковості такої компанії.

Що потрібно знати про КІК звіт у 2025 році

Дедлайн подання звітності по КІК 2025 (за 2024 рік):

До відома! Форму звіту щодо КІК, порядок його заповнення та подання до контролюючого органу затверджено наказом Мінфіну від 25.08.2022 №254.

Як і раніше, у 2025 році можна подавати повні та скорочені КІК-звіти. Подання скороченої форми допускається, якщо контролюючою особою станом на 3 березня/1 травня 2025 року ще не подавалася податкова декларація та фінансова звітність у країні реєстрації іноземної компанії. Проте до кінця 2025 року контролююча особа зобов’язана подати повний звіт по КІК.